Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Število podjetij z 10 ali več zaposlenimi in samozaposlenimi po uporabi robotov ter dejavnosti (SKD 2008), Slovenija, večletno

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
5. 12. 2022
število
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 1

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 7

Obvezni izbor
Polje za iskanje določenih kategorij na seznamu. Primeri spremenljivk ki jih lahko iščete: SKD Dejavnost – SKUPAJ , Proizvodne dejavnosti (dejavnosti C–F) , Storitvene dejavnosti (dejavnosti G–S) ,

Izbrane kategorije: 0 od 21

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj presega največje dovoljeno število, tj. 1.000.000. Če želite shraniti vse podatke iz tabele, kliknite na gumb “O tabeli” na vrhu strani in prenesite celotno datoteko v formatu Px.

Opozorila

UPORABA ROBOTA

A1.1 Uporaba industrijskih robotov, npr. robotov za varjenje, lasersko rezanje, barvanje, sestavljanje

Industrijski robot je avtomatsko krmiljen, programljiv, večnamenski manipulator, ki ga je mogoče reprogramirati v treh ali več oseh. Lahko je pritrjen na mestu ali mobilen. Večina industrijskih robotov temelji na robotski roki ter vrsti povezav in spojev s končnim orodjem, ki opravlja naloge. Izključena je uporaba CNC-strojev, 3D-tiskalnikov ali strojev, ki jih v celoti upravlja zaposleni.

A1.2 Uporaba storitvenih robotov, npr. robotov za izvajanje nadzora, čiščenje, transport

Storitveni robot ima določeno stopnjo avtonomije in je sposoben delovati v kompleksnem in dinamičnem okolju, ki lahko zahteva interakcijo z osebami, objekti ali drugimi napravami. Z uporabo koles ali nog postane mobilen in se pogosto uporablja pri vzdrževalnih, transportnih ali nadzornih nalogah. Izključena je uporaba programskih robotov oz. pajkov.
Povezane vsebine:
- Metodološka pojasnila