Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Prag tveganja revščine, Slovenija, 1997 - 2004

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
24. 01. 2022
EUR, SKM
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 2

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 3

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 2

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 2

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 8

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj je večje od največjega dovoljenega, tj. 1.000.000

Opozorila

Vir:
[APG].
Podatki iz Ankete o porabi v gospodinjstvih [APG] iz obdobja treh zaporednih let so preračunani na srednje leto, ki se uporablja kot referenčno leto.
Tečaji EUR in SKM: Eurostatova podatkovna baza.
PRAG TVEGANJA REVŠČINE je opredeljen s 60 % mediane ekvivalentnega [neto] razpoložljivega dohodka vseh gospodinjstev ob upoštevanju OECD-jeve prilagojene ekvivalenčne lestvice. Lestvica daje prvemu odraslemu članu utež 1, otrokom, mlajšim od 14 let, utež 0,3, drugim članom, starim 14 let ali več, pa utež 0,5. Štiričlansko gospodinjstvo dveh odraslih in dveh otrok ima tako 2,1 ekvivalentnega odraslega člana [izračun: 1x1+1x0,5+2x0,3=2,1], dvočlansko gospodinjstvo dveh odraslih oseb pa 1,5 ekvivalentnega člana [izračun: 1x1+1x0,5=1,5]. Dohodek na ekvivalentnega odraslega člana gospodinjstva se izračuna tako, da se sešteje dohodke vseh članov gospodinjstva in nato deli s številom ekvivalentnih odraslih članov v gospodinjstvu. Prag tveganja revščine za katerokoli gospodinjstvo se izračuna tako, da se prag za enočlansko gospodinjstvo pomnoži s številom ekvivalentnih odraslih članov v tem gospodinjstvu. Prag za gospodinjstvo dveh odraslih oseb se izračuna tako, da se prag za enočlansko gospodinjstvo pomnoži z 1,5; prag za gospodinjstvo dveh odraslih in dveh otrok se izračuna tako, da se prag za enočlansko gospodinjstvo pomnoži z 2,1.