Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Kazalniki proizvodnje in porabe, Slovenija, letno

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
5. 3. 2025
kg/prebivalca, kg/1.000 EUR 2010, %, 1.000 ton, indeks 2000=100
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 9

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 1 od 8

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj presega največje dovoljeno število, tj. 1.000.000. Če želite shraniti vse podatke iz tabele, kliknite na gumb “O tabeli” na vrhu strani in prenesite celotno datoteko v formatu Px.

Opozorila

KAZALNIK

Nastali komunalni odpadki (kg/prebivalca)

Kazalnik prikazuje količine komunalnih odpadkov, ki nastanejo predvsem v gospodinjstvih in nekaterih storitvenih dejavnostih in ki jih zberejo izvajalci obvezne občinske gospodarske javne službe zbiranja odpadkov. Zajete so tudi količine komunalnih odpadkov iz proizvodnih in storitvenih dejavnostih, ki jih zberejo drugi zbiralci odpadkov. Izražen je v kilogramih na prebivalca.

Nastali odpadki (kg/prebivalca)

Kazalnik prikazuje vse odpadke, nastale v državi, vključno z večjimi mineralnimi odpadki (vse dejavnosti dejavnosti po SKD in gospodinjstva). Izražen je v kilogramih na prebivalca.

Nastajanje odpadkov, brez mineralnih odpadkov na enoto BDP (kg/1.000 EUR, 2010)

Kazalnik prikazuje količino nastalih odpadkov (v masni enoti), brez mineralnih odpadkov, na enoto BDP. Mineralni odpadki (to so gradbeni odpadki, odpadni azbest, odpadni minerali, prst in zemeljski izkopi). Izražen je v kilogramih na tisoč evrov, v stalnih cenah iz leta 2010.
Podatki za celotno opazovano obdobje se vsako leto revidirajo.

Delež nastalih odpadkov, brez mineralnih odpadkov na domačo porabo snovi (%)

Kazalnik prikazuje celotno količino v Sloveniji nastalih odpadkov (v masni enoti), brez mineralnih odpadkov (to so gradbeni odpadki, odpadni azbest, odpadni minerali, prst in zemeljski izkopi), deljeno z domačo porabo snovi (DPS). Izražen je v odstotkih.

Odpadna hrana (1.000 ton)

Kazalnik prikazuje količino odpadne hrane, ki nastaja v proizvodnji, pri razdeljevanju in pri porabi/potrošnji hrane. Izražen je v tisoč tonah.

Odpadna hrana (kg/prebivalca)

Kazalnik prikazuje količino odpadne hrane, ki nastaja v proizvodnji, pri razdeljevanju in pri porabi/potrošnji hrane. Izražen je v kilogramih na prebivalca.

Produktivnost virov (indeks 2000=100)

Kazalnik izračunamo kot bruto domači proizvod (BDP), deljen z domačo porabo snovi (DPS). DPS meri skupno količino snovi, ki jih gospodarstvo uporablja neposredno. Opredeljen je kot letna količina primarnih surovin, pridobljenih z lokalnega gospodarstva, plus ves fizični uvoz minus ves fizični izvoz. Pomembno je omeniti, da izraz »poraba« pri DPS označuje navidezno porabo, in ne končne porabe. DPS ne vključuje tokov, povezanih z uvozom in izvozom surovin in izdelkov, ki izvirajo izven lokalnega gospodarstva. Referenčno leto za primerjave je leto 2000, vrednost v tem letu znaša 100.
Podatki za celotno opazovano obdobje se vsako leto revidirajo.

Nastajanje odpadne embalaže (kg/prebivalca)

Med embalažo uvrščamo vse izdelke, proizvedene iz materialov katere koli vrste, ki se uporabljajo za zadrževanje, zaščito, ravnanje, dostavo in predstavitev blaga, od surovin do predelanega blaga, od proizvajalca do uporabnika ali potrošnika. Za embalažo se štejejo tudi »nevračljivi« predmeti, ki se uporabljajo za iste namene. Izražen je v kilogramih na prebivalca.

Nastajanje odpadne plastične embalaže (kg/prebivalca)

Kazalnik vključuje samo plastično embalažo. Med »embalažo« uvrščamo vse izdelke, proizvedene iz materialov katere koli vrste, ki se uporabljajo za zadrževanje, zaščito, ravnanje, dostavo in predstavitev blaga, od surovin do predelanega blaga, od proizvajalca do uporabnika ali potrošnika. Za embalažo se štejejo tudi »nevračljivi« predmeti, ki se uporabljajo za iste namene. Izražen je v kilogramih na prebivalca

KAZALNIK: Odpadna hrana (1.000 ton) , LETO: 2020

Podatek je bil revidiran.

KAZALNIK: Odpadna hrana (1.000 ton) , LETO: 2021

Podatek je bil revidiran.