Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Stopnja tveganja revščine pred socialnimi transferji, Slovenija, 1997 - 2004

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
24. 1. 2022
% oseb
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 2

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 5

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 3

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 2

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 8

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj presega največje dovoljeno število, tj. 1.000.000. Če želite shraniti vse podatke iz tabele, kliknite na gumb “O tabeli” na vrhu strani in prenesite celotno datoteko v formatu Px.

Opozorila

Vir:
[APG].
Podatki iz Ankete o porabi v gospodinjstvih [APG] iz obdobja treh zaporednih let so preračunani na srednje leto, ki se uporablja kot referenčno leto. STOPNJA TVEGANJA REVŠČINE je izražena kot odstotek oseb, ki živijo v gospodinjstvih z ekvivalentnim razpoložljivim dohodkom pod pragom tveganja revščine. Osnovna stopnja tveganja revščine je stopnja tveganja revščine po socialnih transferjih, ko so tudi vsi socialni transferji vključeni v dohodek. STOPNJA TVEGANJA REVŠČINE PRED SOCIALNIMI TRANSFERJI je izračunana glede na isti prag tveganja revščine kot stopnja tveganja revščine, le da od dohodka odštejemo socialne transferje. Izračunana je na dva načina, odvisno od tega, ali pokojnine štejemo med socialne transferje ali ne. Tako od celotnega dohodka enkrat odštejemo »družinske prejemke, invalidske pokojnine in druge socialne prejemke«, drugič pa »socialne transferje, vključno z vsemi [starostnimi in družinskimi] pokojninami«.