Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Stopnja tveganja revščine po delovni intenzivnosti gospodinjstva (strategija EU 2020), Slovenija, letno

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
19. 3. 2025
% oseb
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.

Izbrane kategorije: 0 od 4

Neobvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 3

Neobvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 3

Neobvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 6

Neobvezni izbor
Obvezni izbor
Polje za iskanje določenih kategorij na seznamu. Primeri spremenljivk ki jih lahko iščete: 2005 , 2006 , 2007 ,

Izbrane kategorije: 1 od 20

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj presega največje dovoljeno število, tj. 1.000.000. Če želite shraniti vse podatke iz tabele, kliknite na gumb “O tabeli” na vrhu strani in prenesite celotno datoteko v formatu Px.

Opozorila


STOPNJA TVEGANJA REVŠČINE je odstotek oseb, ki živijo v gospodinjstvih z ekvivalentnim (neto) razpoložljivim dohodkom, nižjim od praga tveganja revščine. PRAG TVEGANJA REVŠČINE se določi (izračuna) kot 60 % mediane ekvivalentnega (neto) razpoložljivega dohodka vseh gospodinjstev. Za izračun EKVIVALENTNEGA DOHODKA (dohodka na ekvivalentnega odraslega člana gospodinjstva) se uporablja prilagojeno OECD-jevo ekvivalenčno lestvico. Lestvica daje prvemu odraslemu članu utež 1, otrokom, mlajšim od 14 let, utež 0,3, drugim članom, starim 14 ali več let, pa utež 0,5.
DELOVNA INTENZIVNOSTI GOSPODINJSTVA je izračunana kot razmerje med številom mesecev v referenčnem letu, v katerih so bili za delo sposobni člani gospodinjstva (torej osebe v starosti od 18 do 64 let, razen vzdrževanih otrok) dejansko delovno aktivni (tj. zaposleni ali samozaposleni), in številom mesecev, v katerih bi bili za delo spodobni člani lahko delovno aktivni. V delovno neintenzivnih gospodinjstvih ni bil nihče od za delo sposobnih članov delovno aktiven niti en mesec v letu, v delovno intenzivnih gospodinjstvih pa so bili vsi za delo sposobni člani delovno aktivni celo leto. Delno delovno intenzivna so gospodinjstva, v katerih je bil vsaj en za delo sposoben član delovno aktiven le del leta. Ko gospodinjstvom določimo delovno intenzivnost, za izračun stopnje tveganja revščine upoštevamo vse člane teh gospodinjstev. Gospodinjstev, v katerih živijo samo študenti (trenutni status aktivnosti), stari od 18 do 24 let, ter gospodinjstev, v katerih živijo samo osebe, starejše od 64 let, se ne upošteva pri izračunu tega kazalnika.

LETO

Kazalnike dohodka, revščine in socialne izključenosti objavljamo za leto, v katerem se izvede raziskovanje Življenjski pogoji (SILC), podatki o dohodku za izračun teh kazalnikov pa so iz leta pred tem, tj. iz leta pred izvedbo raziskovanja SILC.
Povezane vsebine:
- Metodološka pojasnila