Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Na vrh strani
Trenutno ste v Izberi podatke

Stopnja tveganja revščine glede na najpogostejši status aktivnosti, z dohodkom v naravi, Slovenija, 2005 - 2012

Izbira kategorij

Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
24. 1. 2022
% oseb
Statistični urad Republike Slovenije
Zdaj ste prišli na stran Izberite spremenljivko. Na tej strani lahko izberete spremenljivke in vrednosti, ki jih želite prikazati v tabeli. Spremenljivka je lastnost statistične enote. Stran je razdeljena na več polj, po eno za vsako spremenljivko, v katerih lahko izberete vrednosti tako, da s klikom označite eno ali več vrednosti. Vedno se začne s statistično spremenljivko, ki je glavna vrednost, ki se šteje v tabeli.
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 5

Izbrane kategorije: 0 od 8

Neobvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 3

Neobvezni izbor
Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 1

Obvezni izbor

Izbrane kategorije: 0 od 8

Število izbranih podatkovnih polj je:
Največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000.

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 50 stolpcev.

Število izbranih podatkovnih polj presega največje dovoljeno število, tj. 1.000.000. Če želite shraniti vse podatke iz tabele, kliknite na gumb “O tabeli” na vrhu strani in prenesite celotno datoteko v formatu Px.

Opozorila

Vir:
[SILC].
- Metodološka pojasnila
STOPNJA TVEGANJA REVŠČINE je izražena kot odstotek oseb, ki živijo v gospodinjstvih z razpoložljivim ekvivalentnim dohodkom pod pragom tveganja revščine. STOPNJA TVEGANJA REVŠČINE GLEDE NA NAJPOGOSTEJŠI STATUS AKTIVNOSTI je izračunana glede na prevladujoči status aktivnosti osebe v celem letu, in sicer za določene starostne skupine. Osebe, ki so mlajše ali starejše od določene starosti, se pri izračunu tega kazalnika ne upoštevajo. Prevladujoči status aktivnosti osebe je status, ki ga je oseba imela vsaj sedem mesecev v dohodkovnem referenčnem letu. Osebe, ki jim najmanj za sedem mesecev v letu ni mogoče določiti najpogostejšega statusa aktivnosti, se pri izračunu tega kazalnika ne upoštevajo. Delovno aktivne so osebe, ki so bile zaposlene ali samozaposlene vsaj sedem mesecev v letu. Delovno neaktivne so vse osebe, ki so bile brezposelne, upokojene ali drugače neaktivne vsaj sedem mesecev v letu. Druge neaktivne osebe so gospodinje, dijaki in študenti ter za delo nezmožne osebe.

NAJPOGOSTEJŠI STATUS AKTIVNOSTI

Zaradi v letu 2006 izboljšane metodologije določanja mesečnega statusa aktivnosti oseb v vzorcu [na voljo smo imeli več virov kot za predhodno leto], podatki za delovno aktivne, brezposelne in druge neaktivne osebe za leto 2005 niso popolnoma primerljivi s podatki za nadaljnja leta.

Z raziskovanjem SILC v letu 2009 je Eurostat spremenil metodologijo zbiranja podatkov o mesečnem statusu aktivnosti oseb v dohodkovnem referenčnem letu. Zaradi spremenjene metodologije od leta 2009 dalje neaktivne osebe razvrščamo v posamezne kategorije bolj podrobno kot je zajeto v administrativnih virih, zato podatke iz administrativnih virov kombiniramo s podatki iz vprašalnika. Drugim neaktivnim osebam iz administrativnih virov [gospodinjam, nezmožnim za delo, študentom, ostalim neaktivnim] pripišemo status glede na odgovor v vprašalniku. Pred letom 2009 so bili vir za podatke o mesečnih statusih aktivnosti administrativni viri. Zaradi te metodološke spremembe je v letu 2009 višji delež brezposelnih oseb in nižji delež drugih neaktivnih oseb med vsemi osebami, ki so razvrščene glede na najpogostejši status aktivnosti.

LETO

Podatki za zadnje objavljeno leto so začasni, podatki za vsa predhodna leta pa končni. Podatki za zadnje objavljeno leto postanejo končni z objavo podatkov za naslednje leto.