Milijarda podatkov v podatkovni bazi SiStat

Poslovanje podjetij po nadzoru podjetja in dejavnosti (SKD 2008), Slovenija, letno
Za prikaz tabele izberite vrednosti, ki jih želite prikazati, in želeni način prikaza. Navodilo za označevanje izbora

Za dimenzije, označene z CtrlVariableSelectorEliminationTooltip, morate izbrati najmanj eno vrednost v vsakem oknu.

SKD DEJAVNOST

Skupaj: 19 | izbranih:

Išči

NADZOR PODJETJA CtrlVariableSelectorEliminationTooltip

Skupaj: 3 | izbranih:

Išči

MERITVE CtrlVariableSelectorEliminationTooltip

Skupaj: 7 | izbranih:

Išči

LETO CtrlVariableSelectorEliminationTooltip

Skupaj: 14 | izbranih:

Išči


Število izbranih podatkovnih polj je:(največje dovoljeno število izbranih podatkovnih polj je 1.000.000)

Prikaz na zaslonu je omejen na največ 1.000 vrstic in 150 stolpcev.


Število izbranih podatkovnih polj je večje od največjega dovoljenega, tj. 1.000.000
Kontakt in informacije

Informacije

Zadnja objava
1. 09. 2023
Kontaktna oseba
Statistični urad RS, T: (01) 241 64 04, E: gp.surs@gov.si
Enota
število, 1000 EUR
Vir
Statistični urad Republike Slovenije
Opombe

Opombe

Vsote se zaradi zaokroževanja včasih ne ujemajo.
Z novo evropsko zakonodajo o poslovnih statistikah, tj. Uredbi (EU) 2019/2152 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 27. novembra 2019 o evropski poslovni statistiki in razveljavitvi desetih pravnih aktov na področju poslovne statistike, sta se razširila nabora opazovanih dejavnosti in opazovanih spremenljivk. Pri storitvenih dejavnostih so se leta 2021 začela spremljati tudi področja izobraževanja (P), zdravstva in socialnega varstva (Q), kulturnih, razvedrilnih in rekreacijskih dejavnosti (R) ter oddelek druge storitvene dejavnosti (S96). Po novem se opazuje tudi celotno področje Finančne in zavarovalniške storitve (K).
Povezane vsebine:
- Metodološka pojasnila
SKD DEJAVNOST
SKD Dejavnost - SKUPAJ
Od leta 2021 dalje so v kategoriji SKD Dejavnost – SKUPAJ dodatno zajete tudi dejavnosti področij finančne in zavarovalniške dejavnosti (K), izobraževanja (P), zdravstva in socialnega varstva (Q), kulturnih, razvedrilnih in rekreacijskih dejavnosti (R) ter oddelek druge storitvene dejavnosti (S96).
K FINANČNE IN ZAVAROVALNIŠKE DEJAVNOSTI
Pri na novo opazovanih dejavnostih podatki za predhodna leta niso na voljo.
P IZOBRAŽEVANJE
Pri na novo opazovanih dejavnostih podatki za predhodna leta niso na voljo.
Q ZDRAVSTVO IN SOCIALNO VARSTVO
Pri na novo opazovanih dejavnostih podatki za predhodna leta niso na voljo.
R KULTURNE, RAZVEDRILNE IN REKREACIJSKE DEJAVNOSTI
Pri na novo opazovanih dejavnostih podatki za predhodna leta niso na voljo.
S95 in S96 Popravila računalnikov in izdelkov za široko rabo ter druge storitvene dejavnosti
Pri na novo opazovanih dejavnostih podatki za predhodna leta niso na voljo.
MERITVE
Podjetja (število)
Število podjetij je število registriranih pravnih ali fizičnih oseb, ki so med letom opazovanja izkazale prihodek ali stroške dela ter bile tako aktivne vsaj del opazovanega obdobja.
Čisti prihodki od prodaje (1000 EUR)
Čisti prihodki od prodaje so prodajne vrednosti kupcem zaračunanih prodanih proizvodov ali trgovskega blaga in materiala ter opravljenih storitev. Merijo se na podlagi prodajnih cen, navedenih v računih in drugih listinah, zmanjšanih za vse popuste, ki so bili dani ob prodaji ali pozneje, pa tudi za vrednosti vrnjenih količin. Prihodki zajemajo tudi vse stroške in obremenitve, vezane na kupca, ne zajemajo pa davka na dodano vrednost (DDV), morebitne prodaje osnovnih sredstev, prihodkov od financiranja in drugih izrednih prihodkov.
Dodana vrednost (1000 EUR)
Dodana vrednost se izračuna kot bruto prihodek iz poslovnih dejavnosti po popravkih za subvencije za poslovanje in posredne davke. Dodana vrednost se v stroških faktorjev računa 'bruto', ker se popravki vrednosti (kot je npr. amortizacija) ne odštejejo. Od leta 2010 naprej se pri izračunu dodane vrednosti upoštevajo tudi subvencije, dotacije, regresi, kompenzacije in drugi prihodki, ki so povezani s poslovnimi učinki.
Odhodki za zaslužke zaposlenih (1000 EUR)
Odhodki za zaslužke zaposlenih so opredeljeni kot skupna nadomestila, v gotovini ali blagu, ki jih je delodajalec izplačal zaposlenim (redno ali začasno zaposlenim kakor tudi zaposlenim, ki delajo na domu) v zameno za opravljeno delo, ki so ga ti opravili v opazovanem obdobju. Odhodki za zaslužke zaposlenih vključujejo tudi davke in prispevke za socialno zavarovanje zaposlenega, zadržane pri enoti, kakor tudi delodajalčeve obvezne in prostovoljne socialne prispevke.
Bruto investicije v opredmetena dolgoročna sredstva (1000 EUR)
Bruto investicije v opredmetena dolgoročna sredstva zajemajo vse investicije v vsa opredmetena osnovna sredstva v opazovanem obdobju. Vključena so nova in obstoječa opredmetena osnovna sredstva, kupljena bodisi od tretjih oseb ali proizvedena za lastno uporabo (tj. usredstvena proizvodnja opredmetenih osnovnih sredstev), katerih doba uporabnosti je daljša kakor eno leto, vključno z neproizvedenimi opredmetenimi osnovnimi sredstvi, kakor je zemljišče.
Zaposlene in samozaposlene osebe (število)
Zaposlene in samozaposlene osebe, so vse osebe, ki delajo pri opazovani enoti (plačane in neplačane), in tudi vse tiste osebe, ki delajo zunaj enote, ki ji pripadajo in ki jih plačuje (npr. prodajni zastopniki). Med zaposlene in samozaposlene osebe, se štejejo tudi delavci s krajšim delovnim časom, sezonski delavci in delavci na domu, ki so na plačilnem seznamu opazovane enote. Med zaposlene in samozaposlene osebe, pa se ne štejejo delavci, ki jih enoti posredujejo druga podjetja, in prostovoljni delavci. Med zaposlene in samozaposlene osebe, so vključeni detaširani delavci v delovnem razmerju pri delodajalcu s sedežem v RS, poslani na delo ali na strokovno izpopolnjevanje v tujino.
Zaposleni (število)
Zaposlene osebe so osebe, ki delajo pri delodajalcu (pri pravnih osebah, samostojnih podjetnikih ali drugih registriranih fizičnih osebah) in prejemajo plačo ter so na podlagi pogodbe o zaposlitvi obvezno socialno zavarovane. Pogodba o zaposlitvi je lahko sklenjena za nedoločen ali določen čas, ne glede na to, ali gre za zaposlitev s polnim delovnim časom ali z delovnim časom, krajšim od polnega. Med zaposlene osebe se štejejo tudi pripravniki in osebe, udeležene pri javnih delih, ter družbeniki zasebnih družb in zavodov v RS, ki so poslovodne osebe (če niso obvezno zavarovani na drugi podlagi). Med zaposlene osebe se ne štejejo študenti in dijaki, ki občasno delajo za delodajalca in prejemajo plačilo. Med zaposlene osebe so vključeni detaširani delavci v delovnem razmerju pri delodajalcu s sedežem v RS, poslani na delo ali na strokovno izpopolnjevanje v tujino.